Kamerové sledovací okruhy (CCTV)

Jsme schopni zrealizovat jak malé systémy, tak rozsáhlé sledování a zabezpečení velkých prostor. Kamerové systémy jsou ideální součástí komplexního zabezpečovacího systému. Můžete jednoduše kontrolovat Vaše prostory jak ve dne tak v noci, ale také kontrolovat práci Vašich zaměstnanců. Při porušení pracovní kázně je pak nahrávka z kamer tím nejspolehlivějším důkazem, proti kterému je každá lež krátká. Velice důležitý je také psychologický efekt.

 

 

Kamerové systémy

Nabídka našich služeb:

 

V dnešní době je bezpečnost a ochrana majetku velice důležitá. Kamerové systémy jsou jednoduchým nástrojem, kterým můžete svůj majetek ochránit a sledovat.
Nahrávka z kamerového systému pak může velmi výrazně pomoci policii dopadnout pachatele trestné činnosti, nebo odhalit a usvědčit nepoctivé zaměstnance.
Velká výhoda kamerového systému je, že se stará „sám o sebe“. Při obvyklé činnosti není zapotřebí žádná obsluha a tím nevznikají žádné dodatečné náklady. Další výhodou našich systémů je možnost prohlížet aktuální dění z kamer nebo záznamy přes počítačovou síť a vzdáleně přes internet a mobilních zařízení PDA apod. Přístup do systému je chráněn heslem proti neoprávněnému použití a to jak přes internet tak lokálně. Kamerové systémy mohou při detekci pohybu v nastavené detekční zóně spustit alarm (poslat e-mail, sms, sirénu atd). V případě, že to situace vyžaduje, je možné obrazy z kamer do počítače přenést také pomocí bezdrátové technologie.
Důležitou součástí systému jsou kamery. Nabízíme jak barevné, tak černobílé provedení, vodotěsné, s dálkovým ovládáním a zoomem nebo kamery s přídavným nočním viděním (infra přísvit). Noční vidění je velmi účinné například v hernách a barech, kde je vešinou šero, přesto je obraz velmi kvalitní.
Příklad můžete shlédnout v našich ukázkách. Kamery bez nočního vidění mají velmi důležitý parametr – citlivost na světlo.
Přehlednou tabulku obyklých hodnot osvětlení naleznete zde.Jak vybrat kameru Vám poradíme na této stránce.
V dnešní době digitálních technologií se používají také nové typy kamer. Tyto digitální kamery (IP kamery) jsou sice dražší při pořízení,
nicméně jejich velkou výhodou je snadnější údržba a další rozšiřitelnost celého systému. Tyto kamery přenášejí obraz digitálně prostřednictvím počítačové sítě
a to jak po kabelu, tak bezdrátově pomocí technologie WIFI. Díky tom lze přistupovat na každou kameru jednotlivě z libovolného počítače v síti nebo internetu.
Výkonnější verze IP kamer lze pak také ovládat (otáčet, přibližovat atd.).
Ke všem kamerovým systémům lze také připojit mikrofon pro nahrávání všech zvuků v monitorované místnosti. Mikrofony mohou být jak součástí kamer,>tak skryté zařízení.
Přestože každé řešení je individuální, vždy dosáhneme velmi dobrého poměru cena/výkon.

V domech a bytech se instaluje kamerový systém z důvodu ochrany před zloději a vandaly. Má zde tedy smysl uvažovat o systému s detekcí pohybu, který nahrává jen když je potřeba a zvyšuje se tak délka pořízeného záznamu.
V obytných domech je možno nainstalovat kamerový systém, jehož obraz lze také připojit do místního rozvodu TV, takže každý obyvatel domu si může obraz z kamer naladit na své vlastní televizi.
Lze nainstalovat také skryté kamery, kdy vypadají jako normální pohybové čidlo a zaznamenat mohou také zvuk, který může dále přispět k identifikaci pachatele.
Pro instalaci do bytů je možno využít kamer, které nahrávají obraz do své interní paměti a pouze při pohybu. Takovou kameru lze připojit na TV a přehrát nahraný obraz, takže není vyžadované žádné další nahrávací zařízení (rekordér, počítač). Na kamerový systém se samozřejmě lze připojit také online.